wózki do bram

Wózki do bram dostosowane do obciążenia

Jeżeli inwestor planuje budowę bramy przesuwnej niezależnie czy jest to model manualny, czy automatyczny powinien wcześniej skonsultować się z osobą wykonującą takie usługi. Odpowiednie dobranie materiałów, a w szczególności odpowiednie wózki do bram, pozwoli na długą eksploatację bram. W tym wypadku najważniejsze jest dobór wózków i rolek nośnych do ciężaru konstrukcji bramy. Mając taką możliwość, należy zastosować profil o większym przekroju. Taka prowadnica nie będzie się odkształcała i negatywnie wpływa na działanie bramy przesuwnej. Wózki do bram również należy wybierać pod względem obciążenia. Większe rolki prowadzące pozwolą na utrzymanie obciążenia wynikającego z ciężkich dekoracji, jakimi są elementy kute. Im szersze skrzydło bramy, tym większe obciążenie występuje w momencie jej otwarcia. Należy przewidzieć również możliwość zanieczyszczenia rolek przez piasek i kurz. Może to skrócić żywotność elementów ruchomych.

Elementy kute pasujące do całości

Ważne jest również wybranie innych elementów kutych pasujących do zestawu. Na duże obciążenia będą narażone również zamki do bram , które mogą posiadać ozdobne elementy kute. Im więcej łożysk ma wózek, tym płynniejsza będzie codzienna obsługa bramy wjazdowej. Nie zapominajmy o drugim ważnym elemencie, czyli wejściu dla mieszkańców. Furtka wyposażona w odpowiednie klamki do furtki będzie dopełnieniem całej konstrukcji ogrodzenia. Pamiętać należy o zabezpieczeniu antykorozyjne wszystkich elementów ogrodzenia, aby nie zagrażały im uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Wydłuży to okres używania płotów bez zabiegów konserwujących.

Patynowanie metalu

Wyroby kute i ich dobór zależy tylko od upodobań inwestora. Niezależnie od tego, czy będą to kute ręcznie elementy, czy rozwiązania systemowe, ogrodzenie będzie prezentowało się doskonale, podkreślając wygląd budynków oraz posesji. Dodatkowo oferowana jest duża gama patyn dekoracyjnych nanoszonych na powierzchnię płotu.