klamki do furtki

Dekoracyjne klamki do furtki

Efektowne klamki do furtki to niewątpliwie ozdoba. Wybór czegoś tak dekoracyjnego to zarazem wyzwanie. W planowaniu ozdób, które umieści się na ogrodzeniu, trzeba ją wziąć pod uwagę. Chodzi o to, by wybierając różne ozdoby kute, nie przesadzić. Ogrodzenie może być ładnie ozdobione, ale nadmiar jest niewskazany.

Umiar przede wszystkim

Klamka to niezbędny element przy ogrodzeniu. Może być ona skromniejsza, wtedy pełni głównie praktyczną funkcję. Są jednak i zupełnie inne klamki do furtki, które same są już dużą ozdobą. To te z dekoracyjnym szyldem. Jeśli taka klamka znajdzie się niedaleko bogatych elementów ozdobnych, to jej piękno zniknie. Powstanie nadmiar, który zepsuje cały efekt i zaszkodzi elegancji ogrodzenia. Dekoracyjny, rozbudowany element ozdobny potrzebuje pewnej przestrzeni, by móc okazać swoje piękno. Zaraz przy klamce nie powinno być niczego, co będzie ją przyćmiewać. Same takie rozety kute też straciłyby nieco swego blasku, będąc przy innej pięknej rzeczy. Trzeba zachować umiar w wyborze ich kształtów oraz w planowaniu ich umiejscowienia. Ten umiar jest tym bardziej wskazany, że jeszcze jest jeden element ozdobny, czyli groty do ogrodzeń. Przy dekoracyjnej klamce chce się, by i one przyciągały wzrok. Więc i je trzeba mieć na uwadze, wybierając rozety na ogrodzenie.

Dekoracyjna klamka to za mało

Jednak klamka z dekoracyjnym szyldem nie może być jedynym elementem ozdobnym. To byłaby przesada w drugą stronę. Potrzebne są jakieś elementy kute ozdobne. Gdyby była jedna tylko dekoracyjna klamka, to do niczego by nie pasowała. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest taki znakomity element ozdobny i z rozwagą planować ozdabianie ogrodzenia. Jednak jakieś ozdoby na nim powinny się znaleźć. To mogą być chociażby oryginalne groty czy dekoracyjne rozety kute umieszczane częściej. Jeśli umieści się je z większymi przerwami od siebie, to mogą być to bardziej rozbudowane metalowe elementy ozdobne.