zasuwa do bramy

Zasuwa do bramy a warunki zimowe

Zamarzające zimą klamki do furtki czy zasuwa do bramy, to poważny problem. W znaczący sposób utrudnia życie i dostanie się na teren posesji. Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób przygotować zawiasy, zamki oraz klamki na najtrudniejszy sezon, czyli zimę. Dzięki temu całe konstrukcje będą działały w niezawodny sposób, i to bez najmniejszego problemu.

Zamarznięte zawiasy

Poważniejszy atak zimy, a w szczególności temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza bywają w niektórych przypadkach bardzo uciążliwe. W szczególności, gdy spotykają nas tak nieprzyjemne sytuacje, jak zamarznięte zawiasy do furtki. W znaczący sposób utrudnia to przedostanie się na teren posesji, co w niektórych przypadkach może być poważnym problemem. Szczególnie, gdy na teren działki nie ma innego wejścia. Złość, rozgoryczenie i bezsilność pojawiają się wtedy raz za razem.

Zimowe temperatury

Niestety, ale zima każdego roku zaskakuje nie tylko kierowców, ale również właścicieli domów jednorodzinnych. Z jednej rozpieścił nas coraz bardziej ocieplający się klimat. Z drugiej jednak strony, czy nie powinniśmy przygotować się na to, że od listopada do początku marca ataki zimy to normalność? Natomiast temperatury sięgające poniżej 0 stopni Celsjusza to codzienność? Trzeba po prostu przestawić swoje myślenie i przypomnieć sobie to, że zimą takie sytuacje, jak zamarznięta zasuwa do bramy mogą się zdarzyć. Oczywiście, nie powinniśmy traktować tego jako coś normalnego i mogącego zdarzać się regularnie. Jednak, gdy taka sytuacja wydarzy się raz na cały sezon zimowy, nie należy tego traktować jako tragedię. Po prostu trzeba lepiej następnym razem przygotować zamki do bram do zimowego sezonu.

Odmrażacze i zasuwa do bramy

Najprostszym sposobem, aby zamarznięte zamki do furtek otworzyły się bez kłopotu, jest zastosowanie odpowiedniego preparatu w sprayu. Odmrozi on wodę, która dostała się do środka mechanizmu. Tego typu produkty nie są drogie i można je kupić w praktycznie każdym supermarkecie. Aby jednak do takich sytuacji, jak powyżej opisane nie dochodziło, warto regularnie zsuwać z bram zalegający na nich śnieg. Powinno się o to dbać przy regularnym odśnieżaniu posesji, a wtedy klamki do furtkii inne wyroby kute po sezonie zimowym będą w bardzo dobrym stanie, z czego właściciel będzie zadowolony.