zawiasy do furtki

Zawiasy do furtki

Chcesz zamontować bramę? Jeżeli tak, to musisz pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednie zawiasy do furtki oraz bramy. Na rynku istnieje wiele różnych typów zawiasów i warto wiedzieć czym charakteryzują się konkretne ich rodzaje. Zawias to podstawowy element bramy ponieważ ma on wpływ na odpowiednie funkcjonowanie bramy. Najczęściej stosowane są zawiasy regulowane oraz zawiasy toczone.

Zawiasy toczone

Zawiasy toczone i regulowane różnią się od siebie, jednak zasadniczo spełniają dokładnie taką samą funkcję. Najważniejszą różnicą pomiędzy tego rodzaju zawiasami jest różny sposób montażu. Zawias toczony spawany jest do bramy oraz słupka. Niestety tego rodzaju zawiasy do bram są o wiele trudniejsze w montażu oraz o wiele łatwiej popełnić błędy przy ich montowaniu. Przed zamontowaniem tych zawiasów brama musi być bardzo dokładnie ustawiona, ponieważ późniejsza regulacja zawiasów jest w zasadzie niemożliwa. Na rynku znaleźć można zawiasy z kulką oraz zawiasy bez kulki. Zawiasy wyposażone w kulkę pracują w sposób płynniejszy i delikatniej przenoszą obciążenia.

Zawiasy regulowane

Drugim rodzajem zawiasów, które dostępne są na rynku są zawiasy regulowane. Są to najbardziej popularne rodzaje zawiasów, które są stosowane w bramach. Czasami można je spotkać jako zawiasy do furtki. Dostępne są zawiasy przykręcane do słupka lub też spawane do słupka metalowego. Zawiasy przykręcane zwykle stosuje się w przypadku słupków betonowych, czy też innych do których nie można zastosować rozwiązania spawanego. Strzemiączko zawiasu jest spawane do konstrukcji bramy. W słupku należy wykonać otwór pozwalający na chowanie się śruby. Dzięki podkręcaniu nakrętki możliwa jest regulacja bramy.
Należy wybierać zawiasy do bram lub furtek wysokiej jakości ponieważ nie tylko będą umożliwiały na odpowiednią regulację, ale także zagwarantują odpowiednią wytrzymałość i łatwość otwierania i zamykania bramy.